krajowy-rejestr-adwokatow

Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich

Szukasz adwokata? Skorzystaj z prostej wyszukiwarki

Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi, z głębokim smutkiem zawiadamia,

że w dniu 10 marca 2021 r. w wieku 89 lat zmarł

śp. adw. Tadeusz Przybyszewski

Wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Łodzi w 1962 roku. W latach 1962 – 1965 wykonywał zawód w Zespole Adwokackim w Zduńskiej Woli, a następnie od 1965 do 1981 roku w Zespole Adwokackim w Sieradzu, którego od grudnia 1965 roku był kierownikiem. W latach 1981 – 1990 wykonywał zawód w Zespole Adwokackim nr 8 w Łodzi (którego był kierownikiem), a od czerwca 1990 roku do marca 2006 roku prowadził praktykę w Indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi.

Działał aktywnie w Samorządzie Adwokackim, pełniąc przez wiele lat ważne funkcje – zastępcy rzecznika dyscyplinarnego, rzecznika dyscyplinarnego, członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, członka Komisji Egzaminacyjnej Aplikantów Adwokackich oraz wykładowcy. W 1989 roku wybrany na Wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi – pełniąc tę funkcję przez dwie kadencje. Wybrany również na delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury w 1995 roku.

Odznaczony “Honorową Odznaką Województwa Łódzkiego”, “Złotym Krzyżem Zasługi” oraz odznaką „Adwokatura Zasłużonym”.

W Zmarłym Adwokatura Łódzka straciła wybitnego prawnika, prawego człowieka, działacza społecznego i samorządowego, serdecznego Kolegę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 22 marca 2021r. (poniedziałek), o godz. 12:00 na Cmentarzu w Łodzi, przy ul. Solec 11 (Cmentarz na Manii).

Rodzinie Zmarłego wyrazy współczucia

Składają

Dziekan
Sylwester Redeł

i Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi

Koło Adwokatów Seniorów

a także pracownicy Biura ORA