W piątek 20 października w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 199 odbyło się wyjątkowe spotkanie z Panią Belindą Miller z rodziny Richterów, potomkinią Józefa Richtera, pierwszego właściciela willi, która od grudnia 2014 roku jest Naszą siedzibą.
Pani Belina Miller wraz z małżonkiem Rossem Rice przybyła do Łodzi na zaproszenie ORA oraz Fundacji „Willa Richtera”, która została powołana do życia 7 maja 2015r. przez grupę łódzkich adwokatów celem wspierania łódzkiego samorządu adwokackiego w restauracji neorenesansowej zabytkowej willi Józefa Richtera i przywrócenia jej dawnej świetności.
Gości powitał Dziekan ORA w Łodzi adw. Jarosław Zdzisław Szymański, który podkreślił, iż Adwokatura Łódzka po nabyciu zabytkowego obiektu z zaangażowaniem i pieczołowitością wykonała remont wnętrz willi, co jest przykładem kulturotwórczej roli Adwokatury w życiu naszego miasta i dbałości o jego dziedzictwo kulturowe.
Podczas uroczystości nastąpiła prezentacja projektu witraża wykonywanego przez Pana Jana Dominikowskiego, a ufundowanego przez Panią Belindę Miller. Nadano również tytuły honorowe Fundacji Willi Richtera Pani Belindzie Miller i jej mężowi Panu Rossowi Rice. Była to druga wizyta Pani Miller i Pana Rice w Polsce. Pierwsza nastąpiła w 2015 roku.
W imieniu Adwokatury Łódzkiej Dziekan ORA przekazał Pani Belindzie Miller symboliczny prezent grafikę Pałacu J.K. Poznańskigo w Łodzi.
Pani Belinda Miller przekazała zaś dla Fudacji “Willa Richtera” na ręce jej animatora i prezesa adw. Andrzeja Wosińskiego cenną, rodzinną pamiątkę w postaci haftowanego obrusa, który jej babka zabrała ze sobą emigrując do Australii. Liczący sobie około 100 lat dar niewątpliwie jest cenną pamiątką po rodzinie Richterów, która na stałe wpisała się w historię przemysłu i architektury Łodzi.
Uroczystość uświetnił koncert gitarowy Pana Romualda Erenca „Muzyka salonów XIX wiecznego Paryża i Wiednia” oraz prelekcja Pana Jana Dominikowskiego „Zdobią i mówią – formy i treści witraży w łódzkich rezydencjach”.
Wszyscy przybyli zostali obdarowani pamiątkowymi pocztówkami z wizerunkiem Willi Richtera.